تبلیغات
پایگاه خصوصی اطلاع رسانی تامین اجتماعی :: Social Security
 


 بسم الله الرحمن الرحیم
درباره نویسنده: كارمند واحد درآمد؛ دبیر هیئت بدوی شعبه؛ فارغ التحصیل رشته ریاضی؛ علاقه مند به تحولات بنیادین در فرآیند های معمول تامین اجتماعی با رویكرد دولت الكترونیك و با بهره گیری از تجربیات باجه نشین ها؛ در این سایت قوانین و مقررات تامین اجتماعی و ایده های شخصی خود را منتشر می كنم ... پاسخ سوالات را در حد معلومات و تجربیات كاری خودم می دهم و لزوما بعنوان متن قانون یا رویه كاری به حساب نمی آید. این سایت هیچ گونه وابستگی سیاسی، اقتصادی به سازمان، نهاد یا ارگان دولتی و غیر دولتی ندارد و كاملا شخصی می باشد.


استرداد حق بیمه پرداختی جهت پروانه ساختمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 26 مهر 1392)
یادداشت بروز رسانی
تصویب مجلس؛ محاسبه مستمری بازنشستگان پیش از موعد
انتصاب اعضای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی
7300 روز سابقه در مشاغل سخت و زیان آور و 9 ماه مرخصی زایمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 12 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 5 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه بیست و نهم شهریور 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته
پاسخ به سوالات رسیده هفته
در خصوص مصوبه اخیر مجلس! "بازنشستگی با ده سال سابقه"
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه هشتم شهریور 1392)
مدیر عامل جدید سازمان تامین اجتماعی منصوب شد
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 1 شهریور 92)
مدیر عامل جدید تامین اجتماعی؛ خرق عادت ؟!
سرپرست صندوق تأمین اجتماعی منصوب شد
تامین اجتماعی در دولت یازدهم
بخشودگی جرائم تامین اجتماعی 1392
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 18 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 11 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 4 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 28 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 21 تیر 92)
حق بیمه سهم کافرمایی ساختمان منتفی شد!
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 14 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 7 تیر 92)
مواد مرتبط قانون بودجه سال 1392 کل کشور
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 31 خرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته(جمعه 24 خرداد 92)

 • به روایت دیگران

  دوره پنجم دکتری فرهنگ و ارتباطات
  به جای خود! قلم ها از راست نظام!
  رفتار غیرکلامی در ارتباطات
  چه کسی منزوی می شود؟!
  ما با شما؟ هرگز!
  واقعیت اعدام های سال 67 از زبان رحیم پور
  دولت راستگویان ! (گفت و شنود)
  اون کسی که مسکن مهر میداد دیگر رفته است!
  تربیت به سبک دیدنی‌ها
  همت بلند دار که مردان روزگار * از همت بلند به جایی رسیده‌اند
  "ماظهر منها" ی بدحجاب ها !
  چرا با مشروطه مخالفیم!
  یاد و خاطره شهدا باید محو شود...
  گرامی داشت حضرت آیت الله ...
  فایل صوتی هاشمی و ادعای حمله شیمیایی دولت سوریه
  دشمن را آرام نگذارید ! (یادداشت روز)
  باید یه کاری بکنم!
  برکناری رئیس دانشگاه در 30ثانیه!
  مناجات شهید هادی باغبانی
  ترویج بی‌حجابی در جامعه اسلامی چگونه اجرا می‌شود
  همه پیوندها •  اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی: برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی‌،بیکاری‌، پیری‌، از کارافتادگی‌، بی‌سرپرستی‌، در راه‌ماندگی‌، حوادث‌و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبتهای پزشکی‌به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی‌.دولت مکلّف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم‌، خدمات و حمایتهای مالی‌فوق را برای یک‌یک افراد کشور تامین کند.

  تأمین اجتماعی؛
  ضرورت جهان امروز

   
   زندگی در دنیای امروز با گذشته‌ها بسیار متفاوت است. نظام‌های اقتصادی مرتبا در حال تغییر است و نمی‌توان به آینده آن مطمئن بود. در کنار ثروت و رفاه عمومی که برای بخش اندکی از جمعیت جهان وجود دارد، فقر عمومی و بیکاری در جهان روبه گسترش است. صاحبان قدرت هر روز راه‌های تازه‌ای را برای به چنگ آوردن ثروت ملت‌ها در پیش می‌گیرند و از سوی دیگر اقشار کارگر، کم درآمد و نیازمند جامعه هم ابزار و قدرت لازم را برای دفاع از حقوق خود ندارند.
  در دنیای امروز نمی‌توان تنها به تدابیر فردی و اختیاری تأمین اجتماعی متکی بود. قدرت و ثروت، صاحبان آن را چنان به خود مشغول کرده که فرصت فکر کردن به نیازمندان را ندارند. الگوی‌های سنتی تأمین اجتماعی از قبیل حق خویشاوندی، حق همسایگی، حق برادری و امثال آن در حال کمرنگ شدن است و کمک‌های این چنینی نمی‌تواند نیاز جامعه را برآورده سازد. دولت‌ها ناچارند خودشان دخالت کنند و به کمک مالیات و حق بیمه، نظام‌های تأمین اجتماعی را در جامعه تقویت نمایند.
  ادامه متن (+)


   " تامین اجتماعی" آمادگی خود را جهت معرفی خدمات مشاوره، حقوقی و اجرائی کارشناسان شاغل و بازنشسته کار و تامین اجتماعی و امور مالیاتی در زمینه های مرتبط اعلام میدارد.
   اشخاص حقیقی و حقوقی (موسسات، کارشناسان، وکلا و همکاران بازنشسته) فعال در زمینه های مشاوره در کلیه امور مربوط به تامین اجتماعی، کاهش بدهیهای بیمه ای و بدهیهای ناشی از حسابرسی، آراء هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات و همچنین تهیه و تنظیم لوایح دفاعی جهت کمیسیونهای مورد نظر، مشاوره نحوه عقد قراردادهای پیمانکاری ونیز قراردادهای فی مابین بیمه شدگان و کارفرمایان، مشاوره جهت دریافت بیمه بیکاری، مشاوره و راهنمایی جهت برقراری مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی کلی و جزئی ناشی و غیر ناشی از کار، مستمری بازماندگان، تهیه و تنظیم لوایح و مشاوره در زمینه دعاوی هیئت های تشخیص و حل اختلاف ادارات کار، تعاون و رفاه اجتماعی و پیگیری و طرح دعوی در دیوان عدالت اداری، خدمات مالی و حسابداری شرکتها و مشاوره در کلیه زمینه های امور مالی، تهیه اظهارنامه مالیاتی و دفاع از بدهی های مالیاتی در کلیه سطوح و مشاوره مالیاتی و ... می توانند اقدام به معرفی و بازاریابی خدمات خود از طریق این وبنوشت نمایند.

   
    تامین اجتماعی؛
  کارگران، کارفرمایان، مستمری بگیران


   

  بیمه، تامین اجتماعیقرار بود به سوالات تا پس از پایان امتحانات پاسخ ندهم. لکن از این فرصت بدست آمده استفاده کرده و به برخی سوالات پاسخ دادم. تا اطلاع ثانوی بخش پاسخگویی به سوالات غیر فعال می شود. نظرات خود را در خصوص مقررات تامین اجتماعی و قوانین کار جهت انعکاس در سایت؛ در بخش ویژه همکاران ارسال کنید.   با تشکر

  برای مشاهده پاسخ ها به ادامه مطلب مراجعه نمائید ...

  با عرض خسته نباشید ، بیمه فردی که با شرکت قرارداد پیمانکاری بسته که خود و خودرویش در اختیار باشند به چه صورت است.

  پاسخ : بیمه ندارد. یعنی مفاصا حساب بدون کسر حق بیمه با توجه به بخشنامه 14 جدید درآمد صادر می گردد.

   


  با سلام سوال در مورد بیمه هنرمندان دارم خودم بیمه هنرمندان هستم ولی تفاوت آن با بیمه اجباری نمی دانم که جه امکانی دارد .آیا همه مزایای بیمه اجباری را دارد یا نه مثلا من برای عینک هزینه کردم نمی دانم که آیا هزینه آن را بیمه حرف و مشاغل پرداخت میکند یا خیر ؟واینکه کلا جه امکانات درمانی دارد؟

   پاسخ: بیمه هنرمندان و بیمه هایی از این دست، تابع مقررات بیمه حرف و مشاغل آزاد می باشند الا اینکه در نرخ حق بیمه تفاوت دارند. به بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد به چشم فرزندخوانده سازمان نگریسته می شود و برخی تعهداتی را که در قبال بیمه شدگان اجباری ارائه می گردد؛ به این بیمه شدگان ارائه نمی شود مانند همین هزینه عینک و ...

   


  بنده با سن 50 سال و سابقه ی پرداخت 23 سال بیمه در اثر اخراج از کارگاه ...اداره کار حدود 41 ماه بیمه بیکاری برای من در نظر گر فته است و حقوق بیمه بیکاری بنده 843 هزار تومان می باشد .آیا اداره کار یا سازمان تامین اجتماعی فقط بدلیل این که حقوق بیمه بیکاری این جانب بالا می باشد نسبت به قطع نمودن آن اقدام نماید؟؟؟

  پاسخ: خیر. دستمزد مقرری بیمه بیکاری طبق دستورالعمل است و مبلغ زیاد یا کم مقرری هم طبق همان دستورالعمل محاسبه می گردد. چنین موضوعی استناد قانونی ندارد.

   


  لطفا" سابقه حق بیمه ام را میخواستم

  پاسخ: به قسمت رویت سوابق بیمه شدگان مراجعه فرمائید.

   


  بنده از فروردین سال 89 تاکنون درگیر تکمیل پرونده بیمه بیکاری درشعبه 22 تهران هستم ولی تا کنون جواب درستی دریافت ننموده و بیمه بیکاری بنده جاری نشده در حالی که با کارکرد 10 سال 18 ماه بیمه شامل بنده میشود نزدیک به 14 ماه آن گذشت و در این مدت نتوانستم از دفترچه درمانی استفاده نمایم ایا این منطق است که بنده که 14 ماه است بیکار شده ام حقوقی دریافت نکرده و متاهل میباشم به صورت آزاد ویزیت شوم پس چتر حمایتی بیکاران کجاست؟

  پاسخ: در زمینه بیمه بیکاری متاسفانه باید بگویم که رویکرد سازمان تامین اجتماعی و اداره کار در جهت ارائه نشدن این تعهد قانونی است. مانع تراشی هایی گاها به عنوان تفاهم نامه دیده میشود. پیشنهاد بنده در مواردی که علی رغم حصول شرایط مندرج در قانون؛ ادارات و سازمانها از ارائه خدمات و تعهدات قانونی استنکاف می نمایند, این است که به دیوان عدالت اداری مراجعه و حق خود را مطالبه کنید.

   


  سلام تکلیف ماده103 بیمه تامین اجتماعی درسال1390 چه میشود

  پاسخ: تکلیف این ماده قبلا معلوم شده است و اکنون در عمل انجام شده قرار گرفته است. هنوز منتظر باشید. در برنامه پنجم هیچ نامی از این ماده برده نشده است. خدا به خیر بگذراند.


  با سلام خدمت مسئولین محترم و زحمتكش،به استحضار میرساند پدر بنده در سال 1376 بیمه خویش فرما گردیده با توجه به قانون ان سال بعد از 10سال باید با سن بیشتر از 60سال بازنشسته میگردیده ولی متاسفانه بعد از 10سال به ایشان گفته شده باید 3سال دیگر حق بیمه پرداخت كنند تا حقوق كامل بازنشستگی را دریافت كند ولی بعد از سه سال كه مجددا حق بیمه پرداخت نمود باز به ایشان گفته شد باید 3 سال دیگر حق بیمه پرداخت كند تا مشمول دریافت كل حقوق گردد كه ایشان به همان نصف حقوق رضایت داد و ماهیانه 2.000.000 ریال حقوق دریافت میكند به نظر شما ایا قانون عطف به گذشته میشود و ایا رواست كه حق این بنده های خدا پرداخت نگردد ایا نظام هماهنگ برای پدر بنده و امثالهم در نظر گرفته میشود ؟ متشكرم

  پاسخ : پاسخی ندارم. تا قانون تامین اجتماعی بصورت جامع و مانع تنظیم و تصویب نشود, هر از چندگاهی قوانین اینچنینی مردم را سرگردان می کند.  كارگاه بسته بندی مواد غذایی هستیم ( ادویه و حبوبات و آجیا ) دارای پروانه بهره برداری از صنایع روستائی جهاد كارگاهای مشابه دارای معافیت بیمه هستند اما با توجه به رجوع ما به بیمه تعمین اجتماعی جواب سر بالا می شنویم وانكار ای بخشنامه را دارند اول آیا در این مورد بخشنامه ای است 2- شماره و تاریخ و اصل بخشنامه جهت ارائه به بیمه شعبه شهرستان تیران (اصفهان ) را دارم [

  پاسخ: کارگاههای صنایع روستایی که فعالیت آنها جنبه تولیدی ، صنعتی و فنی داشته و پروانه آنها توسط جهاد صادر می گردد.{بند 23 بخشنامه 140 درآمد مورخ 16 خرداد 69}

   


  باسلام.اینجانب مدت 7سال است که درکشتارگاه طیور مشغول هستم سوال من اینست که آیا کشتارگاه طیور طبق ماده 52 قانون کارباتوجه به تماس دایم ومستقیم بامواد بیولوژیک وکاربرد ضدعفونی کننده ها بعنوان مشاغل سخت حساب میشود یاخیر.ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید.

  به اداره کار مراجعه و درخواست بررسی نوع شغل توسط کمیسیون مربوطه را بنمائید.

   


  من کارشناس پرستاری هستم
  که در یک مرکز خصوصی با دستمزد 200 هزار تومن در ماه مشغول به کارم.
  به مرکز بیمه که مراجعه کردم گفتن باید بیمه زنان خانه دار بشم با ماهی 37 هزار تومن.در صورتی که پرستاران بعد از 20 سال خدمت بازنشست میشن و حقوق میگیرن اما من باید 30 سال سابقه بیمه داشته باشم.

  پاسخ : اگر به عنوان زنان خانه دار{غیر مرتبط با شغل خود} بیمه شوید ؛ طبق قوانین بیمه حرف و مشاغل آزاد از تعهدات بهره مند می شوید. اگر پرستاران با 20 سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته می شوند، بهتر است تحت پرونده کارگاهی مرکز فوق با شغل پرستاری بیمه شوید.

   


  ترک کار کارگران لزومابایستی توسط کارفرما کتبا اعلام یا فقط درج در لیست کافی میباشد

  پاسخ: در لیست درج شود کافی است.

   


  تقریباً دو سال است که حق بیمه تامین اجتماعی را پرداخت نکرده ام و شماره بیمه ام را فراموش کرده ام شماره ملی و شماره شناسنامه ام را برایتان می نویسم لطفاً در صورت امکان شماره بیمه ام را برایم ایمیل نمایید

  پاسخ: به شعبه مربوطه مراجعه کنید. به شما اعلام می کنند.

   


  با سلام ، بنده دارای شرکتی خدماتی هستم که در مناقصه ای برنده به تامین خودرو سرویس ایاب و ذهاب ( مینی بوس ) و ماموریت اداری ( پژو و سمند ) شده ام ، قرارداد اجاره ای با اشخاص بسته ام که راننده + خودرو در اختیار شرکت باشد ، حال این سئوال را دارم که باید شرکت حق بیمه برای اشخاص واریز کند یا نه ، ضمناًبق سئوال که از اداره کار نمودم بیان کردند که قرارداد های اجاره ای به این نوع شامل پرداخت بیمه نمی شوند ، حال خواهشمند م که راهنمایی فرحمائید چون سازمان تامین اجتماعی اظهار دارد که باید کل مبلغ را پرداخت نمایم

  پاسخ: بابت قرارداد اجاره نباید حق بیمه ای برای طرف قرارداد خود پرداخت کنید. اما قرارداد تامین خودرو تنها زمانی نیاز به پرداخت مفاصا حساب ندارد که موضوع قرارداد توسط شخص پیمانکار صورت گیرد. نوع قرارداد شما مکانیکی تلقی شده و به ماخذ 7 درصد بیمه کسر می شود.

   


  باسلام درمورد رانندگان خودروهای استیجاری که درعسلویه بیمه هستندو دراختیارشرکت های پتروشیمی کارمی کنند عیدی وسنوات وبقیه مزایا تعلق میگیره یا نه باتشکر

  پاسخ:  به اداره کار مراجعه کنید! عیدی، سنوات و ... به کسانی که مشمول قانون کار باشند تعلق می گیرد! شمال و جنوب ندارد!!

   


  در صورتیکه در مدت مرخصی زایمان فرد، ارتباط کاری فرد با سازمان قطع شود آیا حقوق شش ماه مرخصی زایمان را می تواند دریافت کند یا خیر؟

  پاسخ: منظور از قطع ارتباط را متوجه نشدم! اخراج شود؟ اما تا زمانی که کارفرما نام بیمه شده را در لیست به عنوان مرخصی زایمان بدهد، مقرری بارداری خود را میگیرد!

   


  باسلام آیاقراردادخرید نسخه نرم افزار ازشخص حقوقی مشمول ماده 38ق تامین اجتماعی می گردد؟(کدام ماده به آن اشاره دارد).با تشکر

  پاسخ: خرید و فروش {بدون انجام عمل اضافی!} مشمول کسر حق بیمه نمی باشند{بخشنامه 14 جدید درآمد}

   


  در حال حاظر بیش از 12 سال سابقه بیمه اختیاری دارم، حالا جایی استخدام شده ام و می گویند باید اجباری شوی ولی نمی خواهم چون معلوم نیست چه مدت اینجا باشم و اگر از اینجا بروم آیا میتوانم دوباره بدون آن همه زحمت آزمایشات و کمیسیون پزشکی و غیره مجددا به اختیاری برگردم . لطفا راهنمایی فرمائید.

   پاسخ : در صورت قطع بیمه اختیاری؛ برقراری مجدد نیازمند انجام آزمایشات می باشد! بیمه اجباری اسمش روی آن است؛ اجباری است!

   


  با سلام
  متاسفانه یكی از ادارات دولتی یك ماه بیمه اینجانب را سهوا رد ننموده است .لطفا بفرمایید چگونه این مشكل را حل نمایم

   پاسخ: اگر مربوط به همین اواخر است با یک لیست حل می شود. اما اگر در گذشته اتفاق افتاده است به شعبه مراجعه نموده و فرم ادعای اشتغال را تکمیل نمائید و مدارک را ارائه کنید تا بیمه راسا اقدام کند.

   


  سلام. اینجانب بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستم، همسرم چند سال بیمه سازمان بوده ولی بعد از تغییر شغل بیمه نیست. سئوال من این است که آیا یک خانم می تونه همسرش را بیمه کنه؟ و اگر نمی تونه چطور می تونیم ایشان را بیمه کنیم بطوریکه بتوانیم سال هایی را هم که برای ایشان بیمه رد نشده خودمان پرداخت کنیم .

  پاسخ: تحت شرایط ازکارافتادگی شوهر؛ زن می تواند او را تحت تکفل خودش دربیاورد! بیمه شدن ایشان بستگی به شغلشان دارد. اگر آزاد است بیمه اختیاری بشود. و اگر گواهی نامه دارد بیمه رانندگان بشود.

   


  درصورتیکه افزایش حقوق درسال جدیددرلیست بیمه لحاظ نشده وحق بیمه اشتباها"برمبنای حقوق سال قبل پرداخت شده باشدبرای پرداخت مابه التفاوت حق بیمه پرداختی چه بایدکرد.

  پاسخ: اگر حداقل دستمزد باشد، بیمه حتما تفاوت را خواهد گرفت و دستمزد امسال را منظور می کند. در غیر اینصورت باید اسناد و مدارک ارائه بشود.

   


  من مهندس برق هستم و دارای 21 ماه سابقه بیمه در یک شرکت خصوصی هستم.
  به دلایلی می خواهم کارم را ترک کنم و اربیمه بیکاری هم نمی توانم استفاده کنم.
  آیا طی مدتی که کار جدید پیدا کنم می توانم از بیمه زنان خانه دار استفاده کنم؟
  آیا کلا این راه حل مناسبی جهت پر کردن فاصله بین دو شغل است یا خیر؟

   پاسخ: در صورتی که هدف شما صرفا پر نمودن خلا بیمه ای می باشد بهتر است بیمه اختیاری شوید.

   


  من دارای بیمه رانندگان برون شهری هستم- 1ماه پیش عمل قلب باز انجام دادم که دکتر 2 ماه استراحت برایم نوشت -به بیمه تامین اجتماعی شهرمان که مراجعه کردم و برگه اعزام و استراحت را ارایه دادم به من گفته شد که برای مدت بستری و زمان استراحت چیزی به شما تعلق نمی گیرد آیا بیمه رانندگان با بقیه فرق می کند؟ لطفا پاسخ دهید

  پاسخ: برون شهری مشمول دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری می باشد. اما درون شهری خیر! رانندگان برون شهری شامل: رانندگان دارای کارت هوشمند {دفترچه کار سابق} از پایانه های حمل و نقل می باشند و درون شهری به رانندگان آژانس , وانت بار , نیسان و تاکسی شهری اطلاق می شود.

   


  باسلام، آیا کسی که مستمری شوهر فوت شده اش را می گیرد میتواند در همان زمان هم خودش بیمه اجباری تامین اجتماعی باشد؟

  پاسخ: بله

   


  سلام خسته نباشید من کارمند هستم بحدود 4 سال بصورت کارتی (روزمزد) مشغول بکاربودم که درعرض این چهارسال حدود265 روز بیمه واریزنشده (روزهای تعطیل رسمی ) آیا خودم می توانم بیمه این 265 روز راواریزنمایم

   پاسخ : خیر! خرید سابقه امکان ندارد

   


  بنده 36 ساله هستم ودارای شغل آزاد آیا میتوانم برای خودم حق بیمه واریزکنم درضمن ماهی چقدر حق بیمه من می شود .ممنون

  پاسخ: بله! به نزدیکترین شعبهتامین اجتماعی مراجعه کنید

   


  پس از پایان قرارداد كاری چه مدت بعد حقوق ماه اول بیكاری را دریافت می كنیم ؟ آیا مدت زمان بیكاری تا زمان اولین پرداخت بیمه بیكاری جزو سوابق كاری محسوب می گردد ؟

  پاسخ: در صورتی که از هزارتوی قوانین و تفاهم نامه های کذایی عبور کنید و مشمول دریافت مقرری بشوید؛ از همان روز اخراج جزو سابقه شما منظور شده و مقرری دریافت خواهید کرد.

   


  اگر به كسی كه در حال دریافت مقرری ماهانه از تامین اجتماعی است{ به علت بیكاری!} عیدی تعلق نمی گیرد پس چرا در زمان اشتغال از عیدی حق بیمه کسر می شود!!

  پاسخ: عیدی پایان سال مشمول کسر حق بیمه نیست! در ضمن برخی قوانین با عقل جور در نمی آید!!!

   


  با سلام
  سوالی داشتم امیدوارم بتوانید پاسخ مرا بدهید .
  من کارمند یک موسسه فرهنگی قرآنی(خصوصی) هستم .
  حدود 5 سال هست در این موسسه مشغول به کار هستم . و از همان 5 سال پیش 40 نفر از کارمندان (اعم از خدمتکار - مربی قرآن - مربی مهد کودک - و پرسنل دیگر ) که بنده هم یکی از آنان می باشم را بیمه تامین اجتماعی کردن . و چون کارفرما مشمول معافیت حق کرفرما بود هیچ دغدغه ای پیش نیامدو درسال جدید متاسفانه برنامه معافیت حق کارفرما حذف شد .
  و کارفرمای ما که تا الان 56 نفر را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داده از دادن حق خود سربازمی زند و می گوید من ندارم که به ازای هر نفر70 ،80 هزار تومان بدهم اگر خودتان می توانید بدهید و اگر ندارید به ناچار بیمه شما را حذف می کنم .
  می خواستم بدانم که چگونه ما 56 نفر کارمند می توانیم از حق خود دفاع کنیم بدون اینکه به کارفرما ضرری برسد چون این موسسه خیریه و قرآنی هست به اداره تامین اجتماعی شهر خود مراجعه می کنیم راهی پیش روی ما نمی گذارند از دیگران شنیده ایم که مربیان مهد های کودک و کارگران مشاغل سخت هنوز از این معافیت برخوردارند .اداره تامین اجتماعی می گویند اصلا دیگر ماده 103 وجود ندارد .
  به نظر شماما 56 نفر کارمند این موسسه خیریه که نمی تواند حق خود را بدهد باید چه کار کنیم ؟
  بیمه خود را حذف کنیم ؟
  یا مثلاً به جای اینکه 30 روز کارکرد داشته باشیم 10 روز 15 روز کارکرد بزنیم
  در ضمن کارکنان موسسه که طبق ساعت کاری حقوق می گیرند برخی 80 برخی 100 برخی 150 و نهایتا 250 تومان حقوق ماهیانه دارند .
  خواهشمند است هر چه سریعتر پاسخ ما را بدهید
  با تشکر
  خدانگهدار

  پاسخ: ماده 103 یک طرح موقت بود! در هر حال در صورت اخراج به اداره کار مراجعه کنید و در خواست مقرری بیمه بیکاری بنمائید!  Share  کل بازدید:   بازدید امروز :   بازدید دیروز :    بروز رسانی :   
  کلیه حقوق محفوظ میباشد
  نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع میباشد
  صفحه نخست | درباره ما | طرح پرسش | همه آرشیوها