تبلیغات
پایگاه خصوصی اطلاع رسانی تامین اجتماعی :: Social Security
 


 بسم الله الرحمن الرحیم
درباره نویسنده: كارمند واحد درآمد؛ دبیر هیئت بدوی شعبه؛ فارغ التحصیل رشته ریاضی؛ علاقه مند به تحولات بنیادین در فرآیند های معمول تامین اجتماعی با رویكرد دولت الكترونیك و با بهره گیری از تجربیات باجه نشین ها؛ در این سایت قوانین و مقررات تامین اجتماعی و ایده های شخصی خود را منتشر می كنم ... پاسخ سوالات را در حد معلومات و تجربیات كاری خودم می دهم و لزوما بعنوان متن قانون یا رویه كاری به حساب نمی آید. این سایت هیچ گونه وابستگی سیاسی، اقتصادی به سازمان، نهاد یا ارگان دولتی و غیر دولتی ندارد و كاملا شخصی می باشد.


استرداد حق بیمه پرداختی جهت پروانه ساختمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 26 مهر 1392)
یادداشت بروز رسانی
تصویب مجلس؛ محاسبه مستمری بازنشستگان پیش از موعد
انتصاب اعضای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی
7300 روز سابقه در مشاغل سخت و زیان آور و 9 ماه مرخصی زایمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 12 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 5 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه بیست و نهم شهریور 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته
پاسخ به سوالات رسیده هفته
در خصوص مصوبه اخیر مجلس! "بازنشستگی با ده سال سابقه"
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه هشتم شهریور 1392)
مدیر عامل جدید سازمان تامین اجتماعی منصوب شد
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 1 شهریور 92)
مدیر عامل جدید تامین اجتماعی؛ خرق عادت ؟!
سرپرست صندوق تأمین اجتماعی منصوب شد
تامین اجتماعی در دولت یازدهم
بخشودگی جرائم تامین اجتماعی 1392
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 18 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 11 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 4 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 28 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 21 تیر 92)
حق بیمه سهم کافرمایی ساختمان منتفی شد!
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 14 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 7 تیر 92)
مواد مرتبط قانون بودجه سال 1392 کل کشور
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 31 خرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته(جمعه 24 خرداد 92)

 • به روایت دیگران

  دوره پنجم دکتری فرهنگ و ارتباطات
  به جای خود! قلم ها از راست نظام!
  رفتار غیرکلامی در ارتباطات
  چه کسی منزوی می شود؟!
  ما با شما؟ هرگز!
  واقعیت اعدام های سال 67 از زبان رحیم پور
  دولت راستگویان ! (گفت و شنود)
  اون کسی که مسکن مهر میداد دیگر رفته است!
  تربیت به سبک دیدنی‌ها
  همت بلند دار که مردان روزگار * از همت بلند به جایی رسیده‌اند
  "ماظهر منها" ی بدحجاب ها !
  چرا با مشروطه مخالفیم!
  یاد و خاطره شهدا باید محو شود...
  گرامی داشت حضرت آیت الله ...
  فایل صوتی هاشمی و ادعای حمله شیمیایی دولت سوریه
  دشمن را آرام نگذارید ! (یادداشت روز)
  باید یه کاری بکنم!
  برکناری رئیس دانشگاه در 30ثانیه!
  مناجات شهید هادی باغبانی
  ترویج بی‌حجابی در جامعه اسلامی چگونه اجرا می‌شود
  همه پیوندها •  اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی: برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی‌،بیکاری‌، پیری‌، از کارافتادگی‌، بی‌سرپرستی‌، در راه‌ماندگی‌، حوادث‌و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبتهای پزشکی‌به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی‌.دولت مکلّف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم‌، خدمات و حمایتهای مالی‌فوق را برای یک‌یک افراد کشور تامین کند.

  تأمین اجتماعی؛
  ضرورت جهان امروز

   
   زندگی در دنیای امروز با گذشته‌ها بسیار متفاوت است. نظام‌های اقتصادی مرتبا در حال تغییر است و نمی‌توان به آینده آن مطمئن بود. در کنار ثروت و رفاه عمومی که برای بخش اندکی از جمعیت جهان وجود دارد، فقر عمومی و بیکاری در جهان روبه گسترش است. صاحبان قدرت هر روز راه‌های تازه‌ای را برای به چنگ آوردن ثروت ملت‌ها در پیش می‌گیرند و از سوی دیگر اقشار کارگر، کم درآمد و نیازمند جامعه هم ابزار و قدرت لازم را برای دفاع از حقوق خود ندارند.
  در دنیای امروز نمی‌توان تنها به تدابیر فردی و اختیاری تأمین اجتماعی متکی بود. قدرت و ثروت، صاحبان آن را چنان به خود مشغول کرده که فرصت فکر کردن به نیازمندان را ندارند. الگوی‌های سنتی تأمین اجتماعی از قبیل حق خویشاوندی، حق همسایگی، حق برادری و امثال آن در حال کمرنگ شدن است و کمک‌های این چنینی نمی‌تواند نیاز جامعه را برآورده سازد. دولت‌ها ناچارند خودشان دخالت کنند و به کمک مالیات و حق بیمه، نظام‌های تأمین اجتماعی را در جامعه تقویت نمایند.
  ادامه متن (+)


   " تامین اجتماعی" آمادگی خود را جهت معرفی خدمات مشاوره، حقوقی و اجرائی کارشناسان شاغل و بازنشسته کار و تامین اجتماعی و امور مالیاتی در زمینه های مرتبط اعلام میدارد.
   اشخاص حقیقی و حقوقی (موسسات، کارشناسان، وکلا و همکاران بازنشسته) فعال در زمینه های مشاوره در کلیه امور مربوط به تامین اجتماعی، کاهش بدهیهای بیمه ای و بدهیهای ناشی از حسابرسی، آراء هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات و همچنین تهیه و تنظیم لوایح دفاعی جهت کمیسیونهای مورد نظر، مشاوره نحوه عقد قراردادهای پیمانکاری ونیز قراردادهای فی مابین بیمه شدگان و کارفرمایان، مشاوره جهت دریافت بیمه بیکاری، مشاوره و راهنمایی جهت برقراری مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی کلی و جزئی ناشی و غیر ناشی از کار، مستمری بازماندگان، تهیه و تنظیم لوایح و مشاوره در زمینه دعاوی هیئت های تشخیص و حل اختلاف ادارات کار، تعاون و رفاه اجتماعی و پیگیری و طرح دعوی در دیوان عدالت اداری، خدمات مالی و حسابداری شرکتها و مشاوره در کلیه زمینه های امور مالی، تهیه اظهارنامه مالیاتی و دفاع از بدهی های مالیاتی در کلیه سطوح و مشاوره مالیاتی و ... می توانند اقدام به معرفی و بازاریابی خدمات خود از طریق این وبنوشت نمایند.

   
    تامین اجتماعی؛
  کارگران، کارفرمایان، مستمری بگیران


   

  به نقل از سایت رسمی اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی؛ با توجه به طرح برخی مباحث در خصوص نحوه تهیه و تنظیم پیش‌نویس قانون جدید تأمین اجتماعی در رسانه‌ها و مطبوعات، سازمان تأمین اجتماعی لازم می‌داند موارد ذیل را به اطلاع بیمه‌شدگان عزیز برساند: 1- به موجب ماده 73 قانون برنامه پنجم توسعه کشور دولت مکلف است تا در سال اول قانون برنامه پنجم توسعه، قانون تأمین اجتماعی را مورد بازنگری قرار دهد. لذا در اجرای قانون مذکور و الزام مجلس محترم شورای اسلامی سازمان تأمین اجتماعی ضمن دعوت از صاحبنظران و کارشناسان حوزه تأمین اجتماعی برای ارائه نظرات پیشنهادی، نسبت به تدوین پیش نویس اولیه قانون تأمین اجتماعی اقدام کرده است. 
  پیش‌نویس قانون مذکور پس از ماه‌ها مطالعه و بررسی کارشناسی و اخذ نظر از مدیران داخلی سازمان تهیه شده و به منظور استفاده از نظرات اصلاحی انجمن‌ها و کانون‌های مربوط به کارگران، کارفرمایان و مستمری‌بگیران سراسر کشور برای مراجع مذکور ارسال شده و بدیهی است پس از اخذ نظرات پیشنهادی تشکل های مربوطه اهتمام لازم برای تدوین قانون جامع به کار گرفته خواهد شد.

  تاکید می‌شود این سازمان خود را متعهد به استفاده از نظرات ارائه شده می‌داند و قبل از وصول و اعمال نقطه نظرات واصله و عندالاقتضاء برگزاری نشست مشترک علمی و کشوری از ارسال پیش نویس لایحه به دولت محترم خودداری خواهد کرد.
  2- برای استحضار جامعه مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی در زیر به برخی از اهداف و سیاست‌های کلی حاکم بر تدوین لایجه جدید اشاره می‌شود.
  حفظ اصل سه جانبه‌گرایی، تقویت نقش جامعه بیمه‌شدگان در تصمیم‌گیری‌های سازمان، حفظ و پایداری منابع درآمدی سازمان، افزایش کمی و کیفی خدمات بیمه‌ای، استفاده از روش‌های نوین فناوری اطلاعات در ارائه خدمات، برخورداری عادلانه از مزایای تأمین اجتماعی برای کلیه مشمولان، رفع اشکالات و ابهامات متعدد وارده بر قانون موجود که بیش از 37 سال از عمر آن می‌گذرد و در طول سال‌های گذشته بارها مورد اصلاح و الحاق قرار گرفته و فاقد انسجام لازم است.
  این سازمان به کلیه بیمه شدگان عزیز اطمینان خاطر می‌دهد که لایحه جدید با نگاهی مبتنی بر نظرات علمی و ارتقای سطح خدمات و حفظ پایداری سازمان تدوین یافته و با تصویب آن زمینه ارائه خدمات جامع‌تر و مطلوب‌تر برای مخاطبان سازمان تأمین ‌اجتماعی  فراهم خواهد شد.
  3- در پایان ضمن دعوت مجدد از کلیه صاحبنظران، کارشناسان و مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی، تقاضا دارد با ارائه نقطه نظرات علمی و پیشنهادهای اصلاحی خود را برای تدوین پیش‌نویس قانون جامع تأمین اجتماعی که می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر کشورهای منطقه نیز باشد، یاری کنند.
  اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی 
  Share  کل بازدید:   بازدید امروز :   بازدید دیروز :    بروز رسانی :   
  کلیه حقوق محفوظ میباشد
  نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع میباشد
  صفحه نخست | درباره ما | طرح پرسش | همه آرشیوها