تبلیغات
پایگاه خصوصی اطلاع رسانی تامین اجتماعی :: Social Security
 


 بسم الله الرحمن الرحیم
درباره نویسنده: كارمند واحد درآمد؛ دبیر هیئت بدوی شعبه؛ فارغ التحصیل رشته ریاضی؛ علاقه مند به تحولات بنیادین در فرآیند های معمول تامین اجتماعی با رویكرد دولت الكترونیك و با بهره گیری از تجربیات باجه نشین ها؛ در این سایت قوانین و مقررات تامین اجتماعی و ایده های شخصی خود را منتشر می كنم ... پاسخ سوالات را در حد معلومات و تجربیات كاری خودم می دهم و لزوما بعنوان متن قانون یا رویه كاری به حساب نمی آید. این سایت هیچ گونه وابستگی سیاسی، اقتصادی به سازمان، نهاد یا ارگان دولتی و غیر دولتی ندارد و كاملا شخصی می باشد.


استرداد حق بیمه پرداختی جهت پروانه ساختمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 26 مهر 1392)
یادداشت بروز رسانی
تصویب مجلس؛ محاسبه مستمری بازنشستگان پیش از موعد
انتصاب اعضای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی
7300 روز سابقه در مشاغل سخت و زیان آور و 9 ماه مرخصی زایمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 12 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 5 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه بیست و نهم شهریور 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته
پاسخ به سوالات رسیده هفته
در خصوص مصوبه اخیر مجلس! "بازنشستگی با ده سال سابقه"
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه هشتم شهریور 1392)
مدیر عامل جدید سازمان تامین اجتماعی منصوب شد
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 1 شهریور 92)
مدیر عامل جدید تامین اجتماعی؛ خرق عادت ؟!
سرپرست صندوق تأمین اجتماعی منصوب شد
تامین اجتماعی در دولت یازدهم
بخشودگی جرائم تامین اجتماعی 1392
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 18 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 11 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 4 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 28 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 21 تیر 92)
حق بیمه سهم کافرمایی ساختمان منتفی شد!
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 14 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 7 تیر 92)
مواد مرتبط قانون بودجه سال 1392 کل کشور
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 31 خرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته(جمعه 24 خرداد 92)

 • به روایت دیگران

  دوره پنجم دکتری فرهنگ و ارتباطات
  به جای خود! قلم ها از راست نظام!
  رفتار غیرکلامی در ارتباطات
  چه کسی منزوی می شود؟!
  ما با شما؟ هرگز!
  واقعیت اعدام های سال 67 از زبان رحیم پور
  دولت راستگویان ! (گفت و شنود)
  اون کسی که مسکن مهر میداد دیگر رفته است!
  تربیت به سبک دیدنی‌ها
  همت بلند دار که مردان روزگار * از همت بلند به جایی رسیده‌اند
  "ماظهر منها" ی بدحجاب ها !
  چرا با مشروطه مخالفیم!
  یاد و خاطره شهدا باید محو شود...
  گرامی داشت حضرت آیت الله ...
  فایل صوتی هاشمی و ادعای حمله شیمیایی دولت سوریه
  دشمن را آرام نگذارید ! (یادداشت روز)
  باید یه کاری بکنم!
  برکناری رئیس دانشگاه در 30ثانیه!
  مناجات شهید هادی باغبانی
  ترویج بی‌حجابی در جامعه اسلامی چگونه اجرا می‌شود
  همه پیوندها •  اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی: برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی‌،بیکاری‌، پیری‌، از کارافتادگی‌، بی‌سرپرستی‌، در راه‌ماندگی‌، حوادث‌و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبتهای پزشکی‌به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی‌.دولت مکلّف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم‌، خدمات و حمایتهای مالی‌فوق را برای یک‌یک افراد کشور تامین کند.

  تأمین اجتماعی؛
  ضرورت جهان امروز

   
   زندگی در دنیای امروز با گذشته‌ها بسیار متفاوت است. نظام‌های اقتصادی مرتبا در حال تغییر است و نمی‌توان به آینده آن مطمئن بود. در کنار ثروت و رفاه عمومی که برای بخش اندکی از جمعیت جهان وجود دارد، فقر عمومی و بیکاری در جهان روبه گسترش است. صاحبان قدرت هر روز راه‌های تازه‌ای را برای به چنگ آوردن ثروت ملت‌ها در پیش می‌گیرند و از سوی دیگر اقشار کارگر، کم درآمد و نیازمند جامعه هم ابزار و قدرت لازم را برای دفاع از حقوق خود ندارند.
  در دنیای امروز نمی‌توان تنها به تدابیر فردی و اختیاری تأمین اجتماعی متکی بود. قدرت و ثروت، صاحبان آن را چنان به خود مشغول کرده که فرصت فکر کردن به نیازمندان را ندارند. الگوی‌های سنتی تأمین اجتماعی از قبیل حق خویشاوندی، حق همسایگی، حق برادری و امثال آن در حال کمرنگ شدن است و کمک‌های این چنینی نمی‌تواند نیاز جامعه را برآورده سازد. دولت‌ها ناچارند خودشان دخالت کنند و به کمک مالیات و حق بیمه، نظام‌های تأمین اجتماعی را در جامعه تقویت نمایند.
  ادامه متن (+)


   " تامین اجتماعی" آمادگی خود را جهت معرفی خدمات مشاوره، حقوقی و اجرائی کارشناسان شاغل و بازنشسته کار و تامین اجتماعی و امور مالیاتی در زمینه های مرتبط اعلام میدارد.
   اشخاص حقیقی و حقوقی (موسسات، کارشناسان، وکلا و همکاران بازنشسته) فعال در زمینه های مشاوره در کلیه امور مربوط به تامین اجتماعی، کاهش بدهیهای بیمه ای و بدهیهای ناشی از حسابرسی، آراء هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات و همچنین تهیه و تنظیم لوایح دفاعی جهت کمیسیونهای مورد نظر، مشاوره نحوه عقد قراردادهای پیمانکاری ونیز قراردادهای فی مابین بیمه شدگان و کارفرمایان، مشاوره جهت دریافت بیمه بیکاری، مشاوره و راهنمایی جهت برقراری مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی کلی و جزئی ناشی و غیر ناشی از کار، مستمری بازماندگان، تهیه و تنظیم لوایح و مشاوره در زمینه دعاوی هیئت های تشخیص و حل اختلاف ادارات کار، تعاون و رفاه اجتماعی و پیگیری و طرح دعوی در دیوان عدالت اداری، خدمات مالی و حسابداری شرکتها و مشاوره در کلیه زمینه های امور مالی، تهیه اظهارنامه مالیاتی و دفاع از بدهی های مالیاتی در کلیه سطوح و مشاوره مالیاتی و ... می توانند اقدام به معرفی و بازاریابی خدمات خود از طریق این وبنوشت نمایند.

   
    تامین اجتماعی؛
  کارگران، کارفرمایان، مستمری بگیران


   
  من مدت ده سال در پمپ بنزین کار کردم که در اعلام سوابق موجود است اما در لیست بیمه در سال80 منحصرا تلمبه چی منظور نگردیده برای استفاده از کار سخت و زیان اور چکار باید انجام دهم ؟
  شعبه تامین اجتماعی بر اساس لیست های ارسالی و بازرسی های کارگاهی شغل را مد نظر قرار می دهد . ابتدا موضوع را با توجه به گزارشات بازرسی تاریخ مربوطه پیگیری کنید تا انشا الله مشکل مرتفع گردد.

  با سلام و احترام, اینجانب مهندس راه و ساختمان هستم و با توجه به اشتغال اینجانب در دو کارگاه, از هر دو کارگاه برایم بیمه رد می شود. آیا در حق بازنشستگی اینجانب تاثیری دارد؟
  جناب مهندس پاسخ این سوال
  در مطالب قبلی آمده است برای نمونه (+)

  آیا طبق قانون 76 برای بازنشستگی کارکنان در مشاغل سخت که گفته شده 20 سال الی 25 سال شاغل بوده باشند این مشغولیت به کار آنها در طی این مدت حتما باید سابقه بیمه داشته باشند یا خیر ؟
  مزاح می فرمائید؟ اگر سابقه بیمه نداشته باشد، بر چه اساسی بازنشسته می شود؟!!

  باسلام من 13 سال سابقه كار در مشاغل سخت و زیان اور و 11 سال سابقه كار در مشاغل عادی را دارم می خواشتم بدانم كه ایا بخشنامه 3/49 سخت و زیان اور هنوز پابرجاست و میشه سوابق سخت و زیان اور با سابقه عادی جمع بشه و در یكی از حالت های مواد 76 و تبصره های ان بازنشست شد؟
  سابقه مشاغل سخت شما با ضریب یک و نیم محاسبه و منظور میگردد. در صورتی که شرایط سنی شما (آقایان 50 سال) ایجاب نماید؛ بازنشسته می شوید.

  اینجانب لیسانس با 25 سال سابقه تامین اجتماعی هستم و حداقل حقوق برای اینجانب از گذشته تا بحال در لیست بیمه رد میشده است . آیا در قانون بارنشستگی فعلی امکان خرید خدمت و پرداخت 5 سال اخر با حقوق بالا برای بهرمند شدن از حداکثر حقوق بازنشستگی وجود دارد ؟
  "خرید خدمت" نداریم! توصیه بنده به شما این است که در این سال های مانده با دستمزد بالاتر و البته متناسب با عنوان شغلی خود در شرکت لیست بیمه را ارسال کنید. بدیهی است در صورتی که در دفاتر قانونی شرکت ثبت حقوق و مزایا صورت گیرد مورد تائید بازرسین محترم شعب نیز خواهد بود.

  بنده بیمه شده تامین اجتماعی هستم در طی سالهای گذشته بعضی از محل کارهای بنده بیمه کامل سالیانه را با کسری واریز کرده اند یعنی ده ماه واریز شده و دوماه مثلا سه و هفت واریز نشده یا یازده ماه واریز شده مثلا بهمن ماه واریز نشده این نقیصه را چگونه میشود برطرف کرد آیا خودم میتوانم این نواقص را واریز کنم لطفا پاسخ دهین ممنون
  ظاهرا نوع کار شما " پیمانکاری " است. متاسفانه پیمانکاران تنها گروهی هستند که تامین اجتماعی ابزار کنترل و نظارت را در خصوص ایندسته از کارفرمایان ندارد. امکان پرکردن خلا بیمه ای وجود ندارد. البته در صورتی که شما اسناد و مدارک اشتغال کامل و دریافت حقوق کامل را در اختیار دارید می توانید با مراجعه به اداره کار و از طریق ماده 148 قانون کار اقدام به احیا سوابق خود نمائید.

  من درسالهای هفتادوسه الی پنج راننده اتوبوس خطوط اهوازاندیمشک وبلعکس بوده ام وبیمه از اینجانب کسر می شده ولی تا این تاریخ برای من سابقه ای وارد اداره بیمه نشده از اقای ... مدیریت اندوره ترمینال اندیمشک جویا شدم گفتند سوابق را به شرکت شما در تهران ارسال کرده اند لذا درخواست مساعدت دارم .با کمال تشکر
  توجه داشته باشید که این وبنوشت توسط یک کارمند جزء تامین اجتماعی اداره می شود. بنده تاکنون مدیران سازمان را ملاقات هم نکرده ام تا چه رسد به اینکه شرکت داشته باشم! منظور آقای ... هم احتمالا شرکت مشاور مدیریت و خدمات ماشینی تامین بوده است که در تهران واقع است. توصیه می کنیم این صفحه (+) را مطالعه نموده و پیگیری بنمائید.

  1- آیا شنیده های جدید صحیح است كه 20سال سابقه متناوب نیز جهت بازنشستگی كافیست ونیاز به متوالی بدن 20 سابقه نیست2- آیا سابقه بسیجی من میتواند باعث شود خدمت سربازی من جهت سابقه كاری رایگان محاسبه شود .البته سابقه بسیج بنده قبل از خدمت سربازیست .
  1- بیست سال سابقه سخت و زیان آور و شرایط سنی (آقایان 50 و خانم ها 45 - 42 ) برای بازنشستگی کافیست. 2-سابقه جبهه را دقیق نمی دانم اما به احتمال قوی چنین چیزی صحت ندارد.

  1-من در روز هم در صبح سرکارم ،هم بعد از ظهر آیا مشمول ده درصد شیفت کاری میشوم؟ { مربوط به تامین اجتماعی نمی باشد!}
  2-من سال 1368-1370 در سربازی بودم،در آن سالها قانون تامین اجتماعی این بود که هر کس قبل از خدمت بیمه باشد و بعد از خدمت نیز بیمه شود،دو سال خدمت بدون هیچ هزینه ای جزو سوابق کاری محسوب شود. اما سال 1384 قانون تغییر کرد و من خدمت سربازی ام را به مبلغ 50000000 ریال خریدم اکنون قانون برگشته است.اکنون برای من مشخص کنید تکلیف پول پرداخت شده چه میشود؟
  برای شما هم مانند دیگران از بازپرداخت پول خبری نیست. البته احتمالا یک صفر اضافه گذاشته اید!

  من تحت پوشش بیمه خدمات درمانی پدرم هستم و خودم شاغل و تحت پوشش تامین اجتماعی نیز هستم. استفاده همزمان اشکالی ندارد؟ بیمه تکمیلی چطور؟
  بنده در قوانین اشکالی ندیده ام! بیمه تکمیلی با تامین اجتماعی ارتباط ندارد.


  Share  کل بازدید:   بازدید امروز :   بازدید دیروز :    بروز رسانی :   
  کلیه حقوق محفوظ میباشد
  نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع میباشد
  صفحه نخست | درباره ما | طرح پرسش | همه آرشیوها