تبلیغات
پایگاه خصوصی اطلاع رسانی تامین اجتماعی :: Social Security
 


 بسم الله الرحمن الرحیم
درباره نویسنده: كارمند واحد درآمد؛ دبیر هیئت بدوی شعبه؛ فارغ التحصیل رشته ریاضی؛ علاقه مند به تحولات بنیادین در فرآیند های معمول تامین اجتماعی با رویكرد دولت الكترونیك و با بهره گیری از تجربیات باجه نشین ها؛ در این سایت قوانین و مقررات تامین اجتماعی و ایده های شخصی خود را منتشر می كنم ... پاسخ سوالات را در حد معلومات و تجربیات كاری خودم می دهم و لزوما بعنوان متن قانون یا رویه كاری به حساب نمی آید. این سایت هیچ گونه وابستگی سیاسی، اقتصادی به سازمان، نهاد یا ارگان دولتی و غیر دولتی ندارد و كاملا شخصی می باشد.


استرداد حق بیمه پرداختی جهت پروانه ساختمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 26 مهر 1392)
یادداشت بروز رسانی
تصویب مجلس؛ محاسبه مستمری بازنشستگان پیش از موعد
انتصاب اعضای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی
7300 روز سابقه در مشاغل سخت و زیان آور و 9 ماه مرخصی زایمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 12 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 5 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه بیست و نهم شهریور 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته
پاسخ به سوالات رسیده هفته
در خصوص مصوبه اخیر مجلس! "بازنشستگی با ده سال سابقه"
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه هشتم شهریور 1392)
مدیر عامل جدید سازمان تامین اجتماعی منصوب شد
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 1 شهریور 92)
مدیر عامل جدید تامین اجتماعی؛ خرق عادت ؟!
سرپرست صندوق تأمین اجتماعی منصوب شد
تامین اجتماعی در دولت یازدهم
بخشودگی جرائم تامین اجتماعی 1392
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 18 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 11 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 4 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 28 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 21 تیر 92)
حق بیمه سهم کافرمایی ساختمان منتفی شد!
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 14 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 7 تیر 92)
مواد مرتبط قانون بودجه سال 1392 کل کشور
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 31 خرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته(جمعه 24 خرداد 92)

 • به روایت دیگران

  دوره پنجم دکتری فرهنگ و ارتباطات
  به جای خود! قلم ها از راست نظام!
  رفتار غیرکلامی در ارتباطات
  چه کسی منزوی می شود؟!
  ما با شما؟ هرگز!
  واقعیت اعدام های سال 67 از زبان رحیم پور
  دولت راستگویان ! (گفت و شنود)
  اون کسی که مسکن مهر میداد دیگر رفته است!
  تربیت به سبک دیدنی‌ها
  همت بلند دار که مردان روزگار * از همت بلند به جایی رسیده‌اند
  "ماظهر منها" ی بدحجاب ها !
  چرا با مشروطه مخالفیم!
  یاد و خاطره شهدا باید محو شود...
  گرامی داشت حضرت آیت الله ...
  فایل صوتی هاشمی و ادعای حمله شیمیایی دولت سوریه
  دشمن را آرام نگذارید ! (یادداشت روز)
  باید یه کاری بکنم!
  برکناری رئیس دانشگاه در 30ثانیه!
  مناجات شهید هادی باغبانی
  ترویج بی‌حجابی در جامعه اسلامی چگونه اجرا می‌شود
  همه پیوندها •  اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی: برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی‌،بیکاری‌، پیری‌، از کارافتادگی‌، بی‌سرپرستی‌، در راه‌ماندگی‌، حوادث‌و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبتهای پزشکی‌به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی‌.دولت مکلّف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم‌، خدمات و حمایتهای مالی‌فوق را برای یک‌یک افراد کشور تامین کند.

  تأمین اجتماعی؛
  ضرورت جهان امروز

   
   زندگی در دنیای امروز با گذشته‌ها بسیار متفاوت است. نظام‌های اقتصادی مرتبا در حال تغییر است و نمی‌توان به آینده آن مطمئن بود. در کنار ثروت و رفاه عمومی که برای بخش اندکی از جمعیت جهان وجود دارد، فقر عمومی و بیکاری در جهان روبه گسترش است. صاحبان قدرت هر روز راه‌های تازه‌ای را برای به چنگ آوردن ثروت ملت‌ها در پیش می‌گیرند و از سوی دیگر اقشار کارگر، کم درآمد و نیازمند جامعه هم ابزار و قدرت لازم را برای دفاع از حقوق خود ندارند.
  در دنیای امروز نمی‌توان تنها به تدابیر فردی و اختیاری تأمین اجتماعی متکی بود. قدرت و ثروت، صاحبان آن را چنان به خود مشغول کرده که فرصت فکر کردن به نیازمندان را ندارند. الگوی‌های سنتی تأمین اجتماعی از قبیل حق خویشاوندی، حق همسایگی، حق برادری و امثال آن در حال کمرنگ شدن است و کمک‌های این چنینی نمی‌تواند نیاز جامعه را برآورده سازد. دولت‌ها ناچارند خودشان دخالت کنند و به کمک مالیات و حق بیمه، نظام‌های تأمین اجتماعی را در جامعه تقویت نمایند.
  ادامه متن (+)


   " تامین اجتماعی" آمادگی خود را جهت معرفی خدمات مشاوره، حقوقی و اجرائی کارشناسان شاغل و بازنشسته کار و تامین اجتماعی و امور مالیاتی در زمینه های مرتبط اعلام میدارد.
   اشخاص حقیقی و حقوقی (موسسات، کارشناسان، وکلا و همکاران بازنشسته) فعال در زمینه های مشاوره در کلیه امور مربوط به تامین اجتماعی، کاهش بدهیهای بیمه ای و بدهیهای ناشی از حسابرسی، آراء هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات و همچنین تهیه و تنظیم لوایح دفاعی جهت کمیسیونهای مورد نظر، مشاوره نحوه عقد قراردادهای پیمانکاری ونیز قراردادهای فی مابین بیمه شدگان و کارفرمایان، مشاوره جهت دریافت بیمه بیکاری، مشاوره و راهنمایی جهت برقراری مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی کلی و جزئی ناشی و غیر ناشی از کار، مستمری بازماندگان، تهیه و تنظیم لوایح و مشاوره در زمینه دعاوی هیئت های تشخیص و حل اختلاف ادارات کار، تعاون و رفاه اجتماعی و پیگیری و طرح دعوی در دیوان عدالت اداری، خدمات مالی و حسابداری شرکتها و مشاوره در کلیه زمینه های امور مالی، تهیه اظهارنامه مالیاتی و دفاع از بدهی های مالیاتی در کلیه سطوح و مشاوره مالیاتی و ... می توانند اقدام به معرفی و بازاریابی خدمات خود از طریق این وبنوشت نمایند.

   
    تامین اجتماعی؛
  کارگران، کارفرمایان، مستمری بگیران


   
  با سلام. طاعات و عبادات شما در ماه خدا مقبول باشد انشاء الله. روز جهانی قدس را گرامی میداریم و برای همه مجاهدان مسلمان سراسر جهان آرزوی پیروزی و سربلندی داریم.
  پاسخ به سوالات از طریق ایمیل مقدور نمی باشد. پیگیر سوالات خود در همین سایت باشید.
  قبل از طرح سوال حتما پرسش و پاسخ های گذشته را مطالعه بفرمائید.
  عزیزان صاحب نظر می توانند پیشنهادات خود را برای بهتر شدن این وبنوشت در همین قسمت طرح سوال اعلام بفرمایند.
  س: من یک الی یک و نیم ماه دیگه بیمه بیکاری بمن تعلق خواهد گرفت والان بیمه تامین اجتماعی من قطع شده ، مشکلی که ایجاست خانوم بنده باردار هستند و تا کمتر از یک ماه دیگه فارغ میشن ، و الان من توی دو راهی گیر کردم که چه کنم ، ایا میتونم برای خودم دفترچه درمانی ایرانیان درست کنم 1:ایا با درست کردن دفترچه درمانی ایرانیان ،مشکلی در تمدید دفترچه تامین اجتماعی بعد از برقراری بیمه بیکاری نمیگردد؟ کلا مشکلی پیش رو ندارم بنظرتون؟
  با اینکه همکنون دفترچه بیمه تامین اجتماعی من قطع شده،بنظرتون کی تمدید خواهد شد؟یعنی همزمان با پرداخت پول تمدید میشه و یا خیر ؟
  خواهشمندم مثل قبل جواب منو بدین چون همکنون خانومم بارداره و یک ماه دیگه فارغ میشه ،اگه دفترچش تمدید نشه با اینکه الان بیکارم باید نزدیک 1500 هزارتومان از جیب خودم بدم.
  ج: مشکل شما دقیقا اینجاست که تا برقراری مقرری بیمه بیکاری؛ دفتر چه ندارید! لذا تنها راه حلی که به ذهن بنده می رسد این است که بابت همسرتون به مرکز درمانی(بیمارستان) غیر تامین اجتماعی مراجعه کنید و قسمتی از هزینه را از طریق دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی دریافت کنید(قبل از انجام اینکار به دفتر مربوطه مراجعه کنید تا از مبلغ مورد تائید سازمان اطلاع حاصل نمائید). در خصوص بیمه ایرانیان؛ اگر تنها شرط آن بیمه نبودن شماست که مشکلی پیش نمی آید. به نظرم ببینید کدام کم هزینه تر است.

  س: سلام .من 25/3/92 6600000تومان بابت بیمه ساخت ساختمان به تامین اجتماعی واریز نمودم .که بعلت مشکل حریم سیم برق مجبور به کاهش بنا و2 متر عقب نشینی شدم .و هنوز هم مجوز ساخت برای من صادر نشده است .امروز به تامین اجتماعی مراجعه کردم و اعلام کردم قصد فروش زمین وانصراف از ساخت را دارم وشهرداری هم نامه میدهد.که به من گفتن امروز فکس زدن وگفتن استرداد نکنین.ایا احتمال تغییر قانون وجود دارد یا خیر .؟
  ج: این مشکل را متاسفانه برخی هموطنان دارند. برداشت شخصی بنده از متن قانون؛ همان است که عرض کردم. اما در خصوص انصراف تا قبل از این قانون؛ با ارائه نامه انصراف از سوی شهرداری، از طرف شعبه با انجام بازرسی و عدم ساخت و ساز؛ مبلغ مربوطه استرداد میگردید. اما فعلا همانطور است که اشاره فرمودید. در صورت تداوم این موضوع تنها راه چاره مراجعه به دیوان عدالت اداری برای احقاق خواسته به نظر می رسد.

  س: با سلام و قبولی طاعات و عبادات . چند سوال داشتم شاید بعضی هاش در زمینه کاری شما نباشد ولی با توجه به تجربیاتتون و اشنایی با مسایل کاری لطفا پاسخ بدهید......ممنون....الف)سنوات آخر بازنشستگی همان مجموع سنواتی است که هنگام عیدی اخر سال میدهند ؟(یعنی اگر کارگری سنوات سالانه را گرفته باشد دیگر شامل دریافت آن سنوات آخر بازنشستگی نمیشود؟) ..... ب)پس از اتمام کار اگر شکایتی از کارفرما داشتیم در صورتیکه کارفرما جابجا شده باشد و یا دیگر فعالیت کاری نداشته باشد شکایت به چه مسیری میرسد ؟......ج)اگر در محل کار 5شنبه ها توافق شود که کارگر نیاید در مرخصی که میگیرد به عنوان مثال 15 روز آیا آن 5شنبه هایی که در ایام مرخصی میافتد جزو مرخصی سالانه حساب میشود ؟(و ایا تعطیلات رسمی غیر از جمعه ها که در این مدت مرخصی میافتد( شهادت یا ولادت )،چطور؟ از مرخصی 30روزه ی سالانه کسر میشود ؟)........... با تشکر
  ج: الف) به نظرم بله همان است و اگر گرفته باشد؛ دیگر شامل سنوات پایان خدمت نمیگردد. ب) تغییر مکان کارگاه یا عدم فعالیت مانع از احقاق حقوق کارگر نمی شود اما رعایت زمان مقرر جهت طرح دعوا الزامی است. ج) مرخصی طبق قانون کار است و بیشتر از آن طبق قرارداد کارگر و کارفرما - اما اگر بابت ایام مرخصی حقوقی پرداخت شود، باید لیست بیمه هم ارسال شود.

  س: یك قرارداد پژوهشی داشتیم كه مشمول بند 3 بخشنامه 14/8 و معاف از حق بیمه شد. شعبه تامین اجتماعی این موضوع را طی نامه ای به كارفرما اعلام كرد. این نامه به جای مفاصا حساب كفایت می كند؟
  ج: در صورتی که قرارداد مشمول ماده 38 نباشد(معاف باشد) گواهی صادره از سوی شعبه مبنی بر عدم شمول کفایت می کند.

  س: اینجانب در تیر ماه امسال با 30 سال 8 ماه سابقه بازنشست شده ام.قرار بود کسانی که سابق پرداخت 30 سال و بیشتر دارند حداقل حقوق 700000 هزار تومانی بگیرند ولی سازمان در پرداختی مرداد ماه همون حقوق و مزایای حکمم (580000) را پرداخت کردن. می خواستم بدانم آیا این حقوق به من تعلق میگیرد؟
  ج: اگر ملاک این افزایش مصوبه هیئت وزیران به این شرح (+) باشد، به نظرم باید برای همه اعمال شود و امکان احقاق حق با طرح دعوا در دیوان میسر است.


  Share  کل بازدید:   بازدید امروز :   بازدید دیروز :    بروز رسانی :   
  کلیه حقوق محفوظ میباشد
  نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع میباشد
  صفحه نخست | درباره ما | طرح پرسش | همه آرشیوها