تبلیغات
پایگاه خصوصی اطلاع رسانی تامین اجتماعی :: Social Security
 


 بسم الله الرحمن الرحیم
درباره نویسنده: كارمند واحد درآمد؛ دبیر هیئت بدوی شعبه؛ فارغ التحصیل رشته ریاضی؛ علاقه مند به تحولات بنیادین در فرآیند های معمول تامین اجتماعی با رویكرد دولت الكترونیك و با بهره گیری از تجربیات باجه نشین ها؛ در این سایت قوانین و مقررات تامین اجتماعی و ایده های شخصی خود را منتشر می كنم ... پاسخ سوالات را در حد معلومات و تجربیات كاری خودم می دهم و لزوما بعنوان متن قانون یا رویه كاری به حساب نمی آید. این سایت هیچ گونه وابستگی سیاسی، اقتصادی به سازمان، نهاد یا ارگان دولتی و غیر دولتی ندارد و كاملا شخصی می باشد.


استرداد حق بیمه پرداختی جهت پروانه ساختمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 26 مهر 1392)
یادداشت بروز رسانی
تصویب مجلس؛ محاسبه مستمری بازنشستگان پیش از موعد
انتصاب اعضای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی
7300 روز سابقه در مشاغل سخت و زیان آور و 9 ماه مرخصی زایمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 12 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 5 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه بیست و نهم شهریور 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته
پاسخ به سوالات رسیده هفته
در خصوص مصوبه اخیر مجلس! "بازنشستگی با ده سال سابقه"
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه هشتم شهریور 1392)
مدیر عامل جدید سازمان تامین اجتماعی منصوب شد
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 1 شهریور 92)
مدیر عامل جدید تامین اجتماعی؛ خرق عادت ؟!
سرپرست صندوق تأمین اجتماعی منصوب شد
تامین اجتماعی در دولت یازدهم
بخشودگی جرائم تامین اجتماعی 1392
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 18 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 11 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 4 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 28 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 21 تیر 92)
حق بیمه سهم کافرمایی ساختمان منتفی شد!
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 14 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 7 تیر 92)
مواد مرتبط قانون بودجه سال 1392 کل کشور
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 31 خرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته(جمعه 24 خرداد 92)

 • به روایت دیگران

  دوره پنجم دکتری فرهنگ و ارتباطات
  به جای خود! قلم ها از راست نظام!
  رفتار غیرکلامی در ارتباطات
  چه کسی منزوی می شود؟!
  ما با شما؟ هرگز!
  واقعیت اعدام های سال 67 از زبان رحیم پور
  دولت راستگویان ! (گفت و شنود)
  اون کسی که مسکن مهر میداد دیگر رفته است!
  تربیت به سبک دیدنی‌ها
  همت بلند دار که مردان روزگار * از همت بلند به جایی رسیده‌اند
  "ماظهر منها" ی بدحجاب ها !
  چرا با مشروطه مخالفیم!
  یاد و خاطره شهدا باید محو شود...
  گرامی داشت حضرت آیت الله ...
  فایل صوتی هاشمی و ادعای حمله شیمیایی دولت سوریه
  دشمن را آرام نگذارید ! (یادداشت روز)
  باید یه کاری بکنم!
  برکناری رئیس دانشگاه در 30ثانیه!
  مناجات شهید هادی باغبانی
  ترویج بی‌حجابی در جامعه اسلامی چگونه اجرا می‌شود
  همه پیوندها •  اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی: برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی‌،بیکاری‌، پیری‌، از کارافتادگی‌، بی‌سرپرستی‌، در راه‌ماندگی‌، حوادث‌و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبتهای پزشکی‌به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی‌.دولت مکلّف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم‌، خدمات و حمایتهای مالی‌فوق را برای یک‌یک افراد کشور تامین کند.

  تأمین اجتماعی؛
  ضرورت جهان امروز

   
   زندگی در دنیای امروز با گذشته‌ها بسیار متفاوت است. نظام‌های اقتصادی مرتبا در حال تغییر است و نمی‌توان به آینده آن مطمئن بود. در کنار ثروت و رفاه عمومی که برای بخش اندکی از جمعیت جهان وجود دارد، فقر عمومی و بیکاری در جهان روبه گسترش است. صاحبان قدرت هر روز راه‌های تازه‌ای را برای به چنگ آوردن ثروت ملت‌ها در پیش می‌گیرند و از سوی دیگر اقشار کارگر، کم درآمد و نیازمند جامعه هم ابزار و قدرت لازم را برای دفاع از حقوق خود ندارند.
  در دنیای امروز نمی‌توان تنها به تدابیر فردی و اختیاری تأمین اجتماعی متکی بود. قدرت و ثروت، صاحبان آن را چنان به خود مشغول کرده که فرصت فکر کردن به نیازمندان را ندارند. الگوی‌های سنتی تأمین اجتماعی از قبیل حق خویشاوندی، حق همسایگی، حق برادری و امثال آن در حال کمرنگ شدن است و کمک‌های این چنینی نمی‌تواند نیاز جامعه را برآورده سازد. دولت‌ها ناچارند خودشان دخالت کنند و به کمک مالیات و حق بیمه، نظام‌های تأمین اجتماعی را در جامعه تقویت نمایند.
  ادامه متن (+)


   " تامین اجتماعی" آمادگی خود را جهت معرفی خدمات مشاوره، حقوقی و اجرائی کارشناسان شاغل و بازنشسته کار و تامین اجتماعی و امور مالیاتی در زمینه های مرتبط اعلام میدارد.
   اشخاص حقیقی و حقوقی (موسسات، کارشناسان، وکلا و همکاران بازنشسته) فعال در زمینه های مشاوره در کلیه امور مربوط به تامین اجتماعی، کاهش بدهیهای بیمه ای و بدهیهای ناشی از حسابرسی، آراء هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات و همچنین تهیه و تنظیم لوایح دفاعی جهت کمیسیونهای مورد نظر، مشاوره نحوه عقد قراردادهای پیمانکاری ونیز قراردادهای فی مابین بیمه شدگان و کارفرمایان، مشاوره جهت دریافت بیمه بیکاری، مشاوره و راهنمایی جهت برقراری مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی کلی و جزئی ناشی و غیر ناشی از کار، مستمری بازماندگان، تهیه و تنظیم لوایح و مشاوره در زمینه دعاوی هیئت های تشخیص و حل اختلاف ادارات کار، تعاون و رفاه اجتماعی و پیگیری و طرح دعوی در دیوان عدالت اداری، خدمات مالی و حسابداری شرکتها و مشاوره در کلیه زمینه های امور مالی، تهیه اظهارنامه مالیاتی و دفاع از بدهی های مالیاتی در کلیه سطوح و مشاوره مالیاتی و ... می توانند اقدام به معرفی و بازاریابی خدمات خود از طریق این وبنوشت نمایند.

   
    تامین اجتماعی؛
  کارگران، کارفرمایان، مستمری بگیران


   
  بر خلاف خبرسازی شایعه پراکنان1 با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت یازدهم؛ یکی از افراد خانواده تامین اجتماعی به عنوان سرپرست سازمان تأمین اجتماعی منصوب شد.  فنی و درآمد در واقع قلب تپنده سازمان تامین اجتماعی است و این انتصاب شاید به نوعی جهت گیری فعالیت های آینده سازمان را نشانه گر است. اینکه "آیا صمد الله فیروزی در نهایت به عنوان مدیر عامل از سوی هیئت امنا(ی احتمالا جدید) سازمان تامین اجتماعی معرفی می شود یا خیر؟" یک موضوع است و مهم تر از آن این است که " آیا قرار است روند گزینش مدیران غیر مرتبط برای سازمان تامین اجتماعی متوقف شود؟" بحث با این توضیح روشن می شود: با مطالعه سوابق مدیران عامل اسبق تامین اجتماعی؛ کاشف به عمل می آید که تا کنون هیچ مدیر عاملی برخاسته از مجموعه سازمان تامین اجتماعی نبوده است!
  محرز و مبرهن است که مقصود از این نوشته القای معنای نا کار آمدی مدیران انتصابی خارج از مجموعه نیست! چه بسا مدیریت شایسته ای از مجموعه 15 مدیر عامل گذشته اعمال شده باشد. اقدامات موثر و ماندنی برخی مدیران گذشته؛ نمونه هایی از کار آمدی این مدیران است. اما آثار سوء مدیریت برخی دیگر، برای مجموعه سازمان تامین اجتماعی و شرکت های مهم وابسته به ان و گروههای تحت پوشش؛ بسیار زیان بار تر از آن است که بخواهیم به سادگی از آن بگذریم.
  اگر چه که روند انتخاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به عهده هیئت امنا {و در صورت تغییر قانون نیز به عهده شورایی متشکل از افراد حقیقی و حقوقی خاص} خواهد بود؛ اما اعتقاد عمده بر این است که در خصوص انتخاب سکاندار بزرگترین صندوق بیمه ای کشور؛ نظر شخص رئیس جمهور محترم پر رنگ تر خواهد بود!
  در هر حال امیدواریم این بار بر خلاف روند مرسوم دهه های گذشته و انتصاب مدیر عامل با یک گزینش سیاسی؛ شاهد یک انتخاب مشارکتی و با اجماع نظرات چهار ضلع سازمان تامین اجتماعی {دولت، کارفرمایان، کارگران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی} برای مدیر عامل جدید باشیم.
  فرصت پیش آمده برای جناب آقای فیروزی؛ غنیمتی است که هم ایشان و هم سایر مدیران ارشد سازمان، در مقام همکاری با ایشان باید قدر آن را بدانند و در فرصت پیش رو با دمیدن روح تازه در کالبد سازمان تامین اجتماعی، بر این مدعای بنده و همکارانم2 صحه بگذارند که بهترین گزینه برای هدایت و راهبری سازمان تامین اجتماعی؛ یک مدیر دلسوز و متعهد و البته متخصص به امور سازمانی و  آگاه به منابع و مصارف و مسائل و صد البته حل المسائل آن می باشد.
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  1. خبرسازان و شایعه پراکنان که تنها برای جلب مشتری برای اخبار بی محتوای خود در روزهای گذشته اخبار کذبی را از انتخاب مدیر عامل جدید و ... بر خلاف قوانین و مقررات جاری سازمان منتشر کرده اند و این گونه خبر سازی های رذیلانه مرا به یاد این گفته توماس جفرسون می اندازد که گفته بود: «کسی که هیچگاه چیزی نمی‌خواند به مراتب نسبت به آن فردی که چیزی به جز روزنامه‌ها (بخوانید سایت های خبری زرد!) نمی‌خواند، آگاه‌تر است.» .  برای نمونه : (+) و (+) و (+) و (+) و ...

  2. کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی با انتشار بیانیه‌ای از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خاطر انتصاب صمدالله فیروزی به عنوان سرپرست سازمان تأمین‌اجتماعی برای پذیرش سرپرستی این سازمان تقدیر کردند(+) .


  Share  کل بازدید:   بازدید امروز :   بازدید دیروز :    بروز رسانی :   
  کلیه حقوق محفوظ میباشد
  نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع میباشد
  صفحه نخست | درباره ما | طرح پرسش | همه آرشیوها