تبلیغات
پایگاه خصوصی اطلاع رسانی تامین اجتماعی :: Social Security
 


 بسم الله الرحمن الرحیم
درباره نویسنده: كارمند واحد درآمد؛ دبیر هیئت بدوی شعبه؛ فارغ التحصیل رشته ریاضی؛ علاقه مند به تحولات بنیادین در فرآیند های معمول تامین اجتماعی با رویكرد دولت الكترونیك و با بهره گیری از تجربیات باجه نشین ها؛ در این سایت قوانین و مقررات تامین اجتماعی و ایده های شخصی خود را منتشر می كنم ... پاسخ سوالات را در حد معلومات و تجربیات كاری خودم می دهم و لزوما بعنوان متن قانون یا رویه كاری به حساب نمی آید. این سایت هیچ گونه وابستگی سیاسی، اقتصادی به سازمان، نهاد یا ارگان دولتی و غیر دولتی ندارد و كاملا شخصی می باشد.


استرداد حق بیمه پرداختی جهت پروانه ساختمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 26 مهر 1392)
یادداشت بروز رسانی
تصویب مجلس؛ محاسبه مستمری بازنشستگان پیش از موعد
انتصاب اعضای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی
7300 روز سابقه در مشاغل سخت و زیان آور و 9 ماه مرخصی زایمان
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 12 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه 5 مهر 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه بیست و نهم شهریور 1392)
پاسخ به سوالات رسیده هفته
پاسخ به سوالات رسیده هفته
در خصوص مصوبه اخیر مجلس! "بازنشستگی با ده سال سابقه"
پاسخ به سوالات رسیده هفته ( جمعه هشتم شهریور 1392)
مدیر عامل جدید سازمان تامین اجتماعی منصوب شد
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 1 شهریور 92)
مدیر عامل جدید تامین اجتماعی؛ خرق عادت ؟!
سرپرست صندوق تأمین اجتماعی منصوب شد
تامین اجتماعی در دولت یازدهم
بخشودگی جرائم تامین اجتماعی 1392
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 18 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 11 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 4 مرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 28 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 21 تیر 92)
حق بیمه سهم کافرمایی ساختمان منتفی شد!
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 14 تیر 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 7 تیر 92)
مواد مرتبط قانون بودجه سال 1392 کل کشور
پاسخ به سوالات رسیده هفته (جمعه 31 خرداد 92)
پاسخ به سوالات رسیده هفته(جمعه 24 خرداد 92)

 • به روایت دیگران

  دوره پنجم دکتری فرهنگ و ارتباطات
  به جای خود! قلم ها از راست نظام!
  رفتار غیرکلامی در ارتباطات
  چه کسی منزوی می شود؟!
  ما با شما؟ هرگز!
  واقعیت اعدام های سال 67 از زبان رحیم پور
  دولت راستگویان ! (گفت و شنود)
  اون کسی که مسکن مهر میداد دیگر رفته است!
  تربیت به سبک دیدنی‌ها
  همت بلند دار که مردان روزگار * از همت بلند به جایی رسیده‌اند
  "ماظهر منها" ی بدحجاب ها !
  چرا با مشروطه مخالفیم!
  یاد و خاطره شهدا باید محو شود...
  گرامی داشت حضرت آیت الله ...
  فایل صوتی هاشمی و ادعای حمله شیمیایی دولت سوریه
  دشمن را آرام نگذارید ! (یادداشت روز)
  باید یه کاری بکنم!
  برکناری رئیس دانشگاه در 30ثانیه!
  مناجات شهید هادی باغبانی
  ترویج بی‌حجابی در جامعه اسلامی چگونه اجرا می‌شود
  همه پیوندها •  اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی: برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی‌،بیکاری‌، پیری‌، از کارافتادگی‌، بی‌سرپرستی‌، در راه‌ماندگی‌، حوادث‌و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبتهای پزشکی‌به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی‌.دولت مکلّف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم‌، خدمات و حمایتهای مالی‌فوق را برای یک‌یک افراد کشور تامین کند.

  تأمین اجتماعی؛
  ضرورت جهان امروز

   
   زندگی در دنیای امروز با گذشته‌ها بسیار متفاوت است. نظام‌های اقتصادی مرتبا در حال تغییر است و نمی‌توان به آینده آن مطمئن بود. در کنار ثروت و رفاه عمومی که برای بخش اندکی از جمعیت جهان وجود دارد، فقر عمومی و بیکاری در جهان روبه گسترش است. صاحبان قدرت هر روز راه‌های تازه‌ای را برای به چنگ آوردن ثروت ملت‌ها در پیش می‌گیرند و از سوی دیگر اقشار کارگر، کم درآمد و نیازمند جامعه هم ابزار و قدرت لازم را برای دفاع از حقوق خود ندارند.
  در دنیای امروز نمی‌توان تنها به تدابیر فردی و اختیاری تأمین اجتماعی متکی بود. قدرت و ثروت، صاحبان آن را چنان به خود مشغول کرده که فرصت فکر کردن به نیازمندان را ندارند. الگوی‌های سنتی تأمین اجتماعی از قبیل حق خویشاوندی، حق همسایگی، حق برادری و امثال آن در حال کمرنگ شدن است و کمک‌های این چنینی نمی‌تواند نیاز جامعه را برآورده سازد. دولت‌ها ناچارند خودشان دخالت کنند و به کمک مالیات و حق بیمه، نظام‌های تأمین اجتماعی را در جامعه تقویت نمایند.
  ادامه متن (+)


   " تامین اجتماعی" آمادگی خود را جهت معرفی خدمات مشاوره، حقوقی و اجرائی کارشناسان شاغل و بازنشسته کار و تامین اجتماعی و امور مالیاتی در زمینه های مرتبط اعلام میدارد.
   اشخاص حقیقی و حقوقی (موسسات، کارشناسان، وکلا و همکاران بازنشسته) فعال در زمینه های مشاوره در کلیه امور مربوط به تامین اجتماعی، کاهش بدهیهای بیمه ای و بدهیهای ناشی از حسابرسی، آراء هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات و همچنین تهیه و تنظیم لوایح دفاعی جهت کمیسیونهای مورد نظر، مشاوره نحوه عقد قراردادهای پیمانکاری ونیز قراردادهای فی مابین بیمه شدگان و کارفرمایان، مشاوره جهت دریافت بیمه بیکاری، مشاوره و راهنمایی جهت برقراری مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی کلی و جزئی ناشی و غیر ناشی از کار، مستمری بازماندگان، تهیه و تنظیم لوایح و مشاوره در زمینه دعاوی هیئت های تشخیص و حل اختلاف ادارات کار، تعاون و رفاه اجتماعی و پیگیری و طرح دعوی در دیوان عدالت اداری، خدمات مالی و حسابداری شرکتها و مشاوره در کلیه زمینه های امور مالی، تهیه اظهارنامه مالیاتی و دفاع از بدهی های مالیاتی در کلیه سطوح و مشاوره مالیاتی و ... می توانند اقدام به معرفی و بازاریابی خدمات خود از طریق این وبنوشت نمایند.

   
    تامین اجتماعی؛
  کارگران، کارفرمایان، مستمری بگیران


   
  با سلام. ضمن گرامیداشت ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) در هفته پیش رو و با آرزوی سلامتی و سربلندی برای همه هموطنان عزیز؛ دعوت می نمایم پاسخ به پرسش های رسیده این هفته را مطالعه بفرمائید. استدعا دارم از همکاران گرامی و کارشناسان محترم تا با مطالعه این مباحث؛ اشکالات پاسخ های ارائه شده را در این قسمت (+) درج نموده تا در اسرع وقت نسبت به اصلاح آن اقدام گردد.
  س:سوال 1:اگر فردی به مدت یك ماه عضو بیمه تامین اجتماعی باشد و فرد فوت حادثه یا ازكارافتادگی رقم بخوره بیمه چه خدماتی میدهد؟ سوال2:اگر كسی ده بیمه پرداخت كرده باشد میتواند بازخرید كند وتمام پول سودپول از بیمه دریافت كند؟سوال 3:اگر كسی 10سال حق بیمه پرداخت كند و دیگه حق بیمه پرداخت نكند آیا در سن بازنشستگی اون فرد بازنشستگی ده سالی كه پرداخت كرده از سازمان تامین اجتماعی دریافت میكند؟
  ج: 1. در صورت فوت یا از کارافتادگی کلی و جزئی ناشی از کار ؛ می تواند از تعهدات بلند مدت استفاده نماید. در صورتی که اینها(فوت و از کارافتادگی غیر ناشی از کار باشد؛ با شرایطی است که در اینجا (+) و اینجا (+)‌ آمده است.2. خیر! بازپرداخت نداریم. تنها می تواند انتقال سابقه بدهد. 3. شرط بازنشستگی بیمه پردازی در زمان احراز شرایط آن است. در غیر اینصورت تنها پس از فوت بیمه شده غیر بازنشسته به ازای هر سال(تا ده سال) یکماه حداقل دستمزد را به عنوان غرامت بازماندگان دریافت میدارند.

  س: شعبه ... کارگاه دوزندگی این شرکت راعلیرغم بازدید مکرر بازرسان و تائید شغل رد نموده و این کارگاه را مشمول معافیت نمی داند . توضیح اینکه کلیه لیستها از زمان شروع فعالیت راس موعد تسلیم و پرداخت شده است . لطفا راهنمائی فرمائید؟
  ج: در صورتی که کارگاه شما در شهرک صنعتی واقع شده باشد یا مجوز فعالیت شما از سوی سازمان صنایع و معادن باشد؛ مشمول معافیت نمی باشید. اما اگر مجوز شما از سوی مجمع امور صنفی صادر شده باشد و مکان کارگاه خارج شهرک ها و نواحی صنعتی باشد؛ عمده فعالیت های دوزندگی مشمول کمک دولت و معافیت سهم کارفرما می باشند.

  س: درحال حاضر دارای 28 سال سابقه پرداخت بیمه هستم، وعلاوه برآن 2 سال سابقه كار در سالهای 1364 الی 1366در ... دارم كه برایم بیمه نپرداخته اند ، برای محسوب شدن این دو سال چكار میشود انجام داد؟
  ج: در صورتی که اسناد و مدارک آن موجود باشد و نهاد مربوطه هم حاضر به پذیرش موضوع باشد؛ می توانید با مراجعه به شعبه و تکمیل فرم ادعای سابقه موضوع را پیگیری نمائید. در غیر اینصورت( نهاد مذکور علیرغم اسناد موجود از پرداخت حق بیمه دوره مربوطه استنکاف نماید) می توانید با مراجعه به اداره کار و طرح دعوی موضوع ماده 148 قانون کار؛ پیگیر احقاق حق خود باشید.

  س:سلام لیست بیمه تیر 92 رو رد کردم اما متاسفانه یکی از پرسنل رو بجای 31 روز 26 روز رد کردم آیا راه حلی برای اصلاح آن وجود دارد؟
  ج: از نظر سیستمی غالبا راهی هست. حتما در خواست کتبی جهت پرداخت حق بیمه 5 روز باقی را به شعبه ارائه بدهید؛ باقی اش با مسئولین محترم شعبه است. حتما راهی یافت می شود.

  س: اگر کسی در حین گرفتن بیمه بیکاری در جایی مشغول بکار شود که اونجا اصلا پرسنل خود را بیمه نکرده باشند، (در صورتیکه حتما باید پرسنل بیمه شوند) و در اونجا مشغول فعالیت شود، ایا وجاهت قانونی دارد که شخص مستمری بگیر در اون محل با شرایط گفته شده کار بکند؟ایا مشکلی ندارد؟
  ج: فردی که در حال دریافت مقرری بیمه بیکاری باشد در صورت اشتغال( نه لزوما پرداخت حق بیمه) مقرری اش قطع می شود. اینکه کارگاه جدید بیمه پرداخت نکند؛ تکلیف شعبه تامین اجتماعی است که می تواند راسا یا با درخواست کارگران مربوطه اقدام به بازرسی از کارگاه و ثبت نام کارگران در گزارش بازرسی و به تبع آن ایجاد سابقه و ارائه تعهدات به کارگران موصوف نماید.

  س: بنده مجسمه ساز هستم و با موزه ها و سازمانها قرارداد ساخت مجسمه میبندم. سابق بر این بر اساس اینكه كار را شخصاً و به تنهایی انجام میدهم از من بیمه نمیگرفتند اما اخیراً در شهرستانها از قرارداد بیمه كسر میكنند و مفاصاحساب میخواهند، لطفاً بفرمایید قانوناً ملزم به پرداخت بیمه هستم؟
  ج: چنانچه پیمانکار موضوع قرارداد را شخصا و به تنهایی انجام دهد؛ مشمول کسر حق بیمه نیست.  و البته در صورت اعمال سلیقه در شعبه می توانید به کارشناس درآمد اداره کل استان مربوطه مراجعه نمائید.

  س: با سلام پدر من هفتاد و دو سال سن دارد و هنگامی که برای جمع اوری سوابقش اقدام کردیم متوجه شدیم اکثر سوابق بیمه پدرکه قبل از انقلاب بوده موجود نمیباشد پس از بررسی ها و پیگیری های بسیار متوجه شدیم بیمه های ایشان موجود است اما با مشخصات پدرم کمی متفاوت مثلا سال و شرکت و نام و نام خانوادگی و نام پدر و حتی شماره بیمه مطابقت دارد اما شماره شناسنامه و تاریخ تولد متفاوت است میخواستم بدانم راهی وجود دارد که این مشکل حل شده و سوابق بیمه پدرم جمع اوری شود ؟
  ج: در صورتی که شماره بیمه مطابقت دارد دیگر چه ابهامی وجود دارد؟ در صورتی که در شعبه و اداره کل مربوطه به پاسخ لازم دست نیافتید؛ تنها راه شما دیوان عدالت اداری می باشد.


  Share  کل بازدید:   بازدید امروز :   بازدید دیروز :    بروز رسانی :   
  کلیه حقوق محفوظ میباشد
  نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع میباشد
  صفحه نخست | درباره ما | طرح پرسش | همه آرشیوها